W ubiegły czwartek w Centrum Myśli Jana Pawła II odbyło się wyjątkowe spotkanie z naszą Siostrą Jolantą Glapka. Na spotkanie zabrała ze sobą wiele radości, książki, które wydała i Sebastiana ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, który od początku pomaga przy działaniach naszej Fundacji.

Siostra Jola opowiadała o swojej długoletniej pracy z narkomanami, o pasji, którą jest wspinaczka i góry, o przygodach, które ją spotykały, chorobie w Indiach, o posłudze w hospicjum u św.Matki Teresy w Kalkucie, o powołaniu po trzydziestce oraz swoich relacjach z ojcem, który przez wiele lat wpatrzony był w komunizm.

Do tych ważnych punktów należałoby dodać tutaj wkład siostry Jolanty w budowę katolickich mediów w latach 90′, ale ona wolała skupić się na temacie pomocy uzależnionym. Jest to sprawa, którą Siostra żyje na co dzień, mimo że formalnie jest już na emeryturze. Marzeniem Siostry jest powstanie miejsca, domu, w którym jak już wiemy młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje w duchu chrześcijańskim, tak by uchronić ją przed uzależnieniami. Będzie to także tymczasowy dom dla osób po terapii odwykowej, pomagający im w budowaniu na nowo swojego życia.

Pragnę nadmienić, że obecnie budynek jest nadal w stanie surowym, kolejnym etapem (po spłaceniu wstawionych okien) jest montaż instalacji. Aby utrzymać swoją działalność, a także angażować swoich podopiecznych i uczyć ich zawodu, będzie tam prowadzona działalność gospodarcza, w planach są także działania medialne jak rozgłośnia radiowa czy telewizja.

Duża część spotkania poświęcona była na przedstawienie wspólnoty charyzmatycznej Przymierze Miłosierdzia, do której Siostra Jola również należy – pewnie dlatego, że jej charyzmatem jest ewangelizacja i pomoc ubogim, uzależnionym, więźniom, słowem wszystkim najbardziej potrzebującym miłosierdzia. W tej części przemowy głos zabierał głównie Sebastian, który opowiedział  swoje świadectwo. Jego historia to przykład na to jak Bóg potrafi wyprowadzić ze zła w życiu człowieka bardzo wiele dobra.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wyszli ze spotkania pozytywnie naładowani DOBRĄ BOŻĄ energią.

Serdecznie zapraszamy do wspierania budowy Centrum “Pasja Życia” przez stronę Fundacji (https://pasjazycia.org/) lub przez zakup książki, będącej wywiadem Agaty Puścikowskiej z niezwykłą siostrą pt. „Siostra na krawędzi. O pasjach silniejszych niż narkotyk”.

Tekst do artykułu o Siostrze, z którego skorzystaliśmy powyżej został rzetelnie przygotowany przez jedną z wolontariuszek – reporterów Jolantę Nowak i można go znaleźć w linku poniżej:

http://sdmodkuchni.pl/siostra-z-pasja/