Kochani,

wspominaliśmy Wam niedawno, że otrzymaliśmy dofinansowanie od Fundacji PZU na realizację naszego projektu „Interdyscyplinarna pomoc osobom uzależnionym”. W ramach projektu prowadzimy cykl zajęć sportowych i muzycznych dla pacjentów ośrodka w Anielinie. Celem zajęć jest wsparcie i zmotywowanie pacjentów do pracy nad sobą. Projekt zaczęliśmy w listopadzie i już dzisiaj widzimy jak bardzo był on potrzebny w miejscu, w którym jest on realizowany.

Koordynator projektu Justyna Chłodny o projekcie:

“Po rozmowie z Pawłem od zajęć sportowych i Aweliną od zajęć muzycznych widzę jak bardzo są zadowoleni i mile zaskoczeni z przebiegu projektu. Dotyka ich i wzrusza to jak wiele talentów mają pacjenci ośrodka, którzy przyjęli naszych prowadzących z dużą otwartością i entuzjazmem. Chętnych na zajęcia jest sporo – 8 osób, które zapisały się na lekcje gitary i około 15-u uczestniczących w zajęciach sportowych. Pacjenci są punktualni i pełni entuzjazmu, nawet jeśli trudno im pokonywać trudności związane z konsekwencjami choroby cieszą się, że mogą się rozwijać i wydaje się, że może to być dla nich motywacją do wytrwania w ośrodku.
Jeśli chodzi o zajęcia sportowe to pacjenci bardzo szybko opanowują techniki i wykazują się dużą sprawnością.
Prowadzący wspominali, że widząc motywację pacjentów, ich chęć rozwoju, zapał i entuzjazm im również się to udziela i z jeszcze większym zaangażowaniem i chęcią prowadzą zajęcia i pokonują te kilometry do Anielina.”

Awelina Szumnarska – prowadząca zajęcia muzyczne z podopiecznymi:

“Kazda kolejna lekcja jest dla mnie niespodzianką. ‘uczniowie’ mają tak wiele zapału do nauki jakiego nigdzie wcześniej nie widziałam. Lekcje są indywidualne wiec mogę poznać ich bardziej osobiście i dopasować sie do ich możliwości, koncentracji itd. Wszyscy mają bardzo dobry słuch muzyczny i poczucie rytmu. To ułatwia naukę. Wyzwaniem dla niektórych jest zapamiętywanie schematów, chwytów, dla innych panowanie nad palcami, skoordynowanie obu rak, dla innych dłuższy czas koncentracji. Są bardzo różni, każda lekcja jest inna, ciekawa. Wiem, że między lekcjami mają mało czasu na ćwiczenie ale starają się grać tyle ile mogą.”

Jesteśmy dumni z przebiegu projektu, z naszych prowadzących i podopiecznych. Życzymy dalszych sukcesów i czerpania satysfakcji z nauki 🙂