Kochani,

od 23 kwietnia do 2 lipca w ramach naszych działań Fundacyjnych i realizacji zadania publicznego odbywają się co dwa tygodnie w Centrum Profilaktyki przy ul. 3 Maja 24 w Legionowie spotkania w grupie dla dorosłych i dla dzieci.

W bezpiecznej atmosferze pięć dorosłych osób  pracuje nad swoimi tematami z wykorzystaniem aktywnych technik morenowskich. Uczestniczki spotkań mierzą się z trudnościami w komunikacji małżeńskiej. Na bazie proponowanego przez nas warsztatu wychodzą bogatsze o wiedzę i umiejętności tworzenia bliskości i więzi z innymi. Mogą one w psychodramatycznej scenie przy wsparciu całej grupy zmierzyć się z nieokreślonym lękiem. Jest także miejsce na zabawę i śmiech, który pozostaje po zakończonym spotkaniu. To tutaj mogą się spotkać ze swoimi marzeniami w momencie, gdy odwiedzi nas przyjaciel, który ma największe ” plecy” na świecie i jest w stanie zrealizować każde pragnienie. Odkrywają przed sobą, czego najbardziej potrzebują w życiu. Uczą się jak chronić siebie przed przemocą  i manipulacją bliskich osób i nie tkwić w poczuciu skrzywdzenia. Ogromne jest bogactwo psychodramy morenowskiej, a jej oddziaływania mają niezwykle leczniczy charakter, dlatego też uczestniczki już teraz dopytują o kontynuację projektu.

Grupa dla dzieci również prowadzona jest metodą psychodramy morenowskiej. Zgłosiły się do niej dzieci kierowane przez poradnie. Na spotkaniach odgrywane są historie zaproponowane przez dzieci, a na końcu zapraszani są rodzice, aby mogli obejrzeć i zachwycić się swoimi dziećmi biorącymi udział w mini przedstawieniu. Dzięki temu, dzieci mierzą się ze swoja nieśmiałością, wstydem, lękiem, pozbywają się napięcia kumulowanego w ciele i utrudniającego skupienie się na lekcjach. Czują się One docenione i co najważniejsze zauważone przez własnych rodziców. W grupie są zarówno chłopcy jak i dziewczynki w wieku od 8 do 11 lat. Spotkania zaczynają się od rozgrzewki angażującej ciało; są to najczęściej: wojna na poduszki, zawody rugby, dzikie zwierzęta. Dzieci często mówią, że im się bardzo podobało i przychodzą na spotkania w pełnym składzie.

Wierzymy, że to dopiero początek tego typu projektów, bo widzimy jak wielkie owoce przynoszą i jak duże jest na nie zapotrzebowanie. Cieszymy się ogromnie wzrostem naszych podopiecznych i z wielką radością obserwujemy ich piękne przemiany 🙂