Dla lepszego i bardziej efektywnego projekt.grafika copydziałania, Fundacja w 2007 r rozpoczyna starania, a w 2009 r. budowę domu w Legionowie, który nazwała Młodzieżowe Centrum Rozwoju Duchowego i Artystycznego w skrócie Centrum “Pasja Życia”. Ten budynek ma być miejscem życia idei Fundacji. Jego główna rola to jednoczenie ludzi między sobą i z Bogiem. Od strony technicznej będzie to miejsce niezwykle uniwersalne i ciekawe. Na 1500 m2 powierzchni użytkowej, na czterech kondygnacjach będą się znajdowały: sale do zajęć w grupach, sala sportowa, pracownie artystyczne, kaplica, kawiarnia, studio nagrań, ścianka wspinaczkowa, część hostelowa itp. Ogromnym zasobem Centrum jest jego lokalizacja: już w niedługim czasie podróż z Legionowa do Warszawy Centralnej będzie trwała ok. 20-30 min.

Prace budowlane trwają. Po zgromadzeniu pełnej dokumentacji projektu budowa rozpoczęła się we wrześniu 2009 r. Został zrobionrzut piwnic do modelu w sierpniu 2010qy wykop, zalano ławy oraz fundamenty. Ostatnim etapem, który udało się Fundacji zrealizować było postawienie ścian bocznych piwnic.

Niestety na dalsze prace brakuje funduszy. Pomimo wielu starań w organizacjach unijnych, pozarządowych na dzień dzisiejszy Fundacji nie udało się zgromadzić odpowiednich środków. Koszt całego projektu i wyposażenia to ok. 6 mln złotych.